loading

Odontologijos paslaugos

Odontologinės paslaugos – tai pirminės odontologinės pagalbos (dantų ėduonies, pulpito, kai kurių rūšių periodontito gydymas, dantų bei dantų šaknų traukimas, vaikų dantų ėduonies profilaktika, laikinų įtvarų uždėjimas gydant dantų traumas ir kt.), dantų protezavimo, odontologų specialistų konsultacija ir kitos paslaugos.  

Svarbu žinoti, kad prie gydymo įstaigos  prisirašiusiems pacientams ligonių kasos sumoka už gydytojo darbą, o pacientui teks sumokėti už vaistus, plombines ar kitas odontologines medžiagas, vienkartines priemones, atsižvelgiant į sunaudotų medžiagų, priemonių kiekį ir jų įsigijimo kainas. Išimtis taikoma – nereikia mokėti už vaistus, plombines ar kitas odontologines medžiagas, vienkartines priemones – vaikams, moksleiviams, besimokantiems dieninėse bendrojo lavinimo mokyklose, profesinių mokyklų dieniniuose skyriuose, bet ne ilgiau nei jiems sukanka 24 m., bei socialiai remtiniems asmenims (tada būtina pateikti gyvenamosios vietos savivaldybės socialinės paramos skyriaus pažymą). Išskyrus atvejus, kai pacientas (ar jo atstovas) pageidauja ir pasirenka gauti brangesnes medžiagas, priemones ar kitas papildomas (t. y. pagrindinei ligai diagnozuoti ar gydyti nebūtinas) paslaugas – tuomet reikia sumokėti patiems.

Klinikoje teikiamos šios odontologinės paslaugos:

  • Profilaktinės apžiūros ir konsultacijos. Jų metu nustatoma dantų, gleivinės, skandžio būklė, sudaromas gydimo planas, nustatoma preliminari gydymo kaina. Prieš gydymą gali būti skiriama profesionali burnos higiena (PBH), specialisto konsultacijos.
  • Estetinis plombavimas. Tai procedūra, reikalaujanti ypatingo kruopštumo, profesionalumo ir atidumo iš gydytojo. Tai greičiausias bei pigiausias danties audinius tausojantis dantų atstatymo metodas. Estetinio plombavimo metu galima atstatyti pakitusią dantų spalvą, panaikinti tarpus tarp dantų, atstatyti nudilusius, nuskeltus dantis. Šiuolaikinės estetinės odontologijos galimybės išties plačios – galima atstatyti vieną ar visus priekinius dantis, restauruoti krūminius dantis, suformuoti vageles, kauburėlius; uždaryti tarpus tarp dantų, išlyginti dantų lanką. Tiesiogiai restauruojant dantis kompozitinėmis medžiagomis dantys nėra šlifuojami, daugeliu atveju lieka gyvybingi, o estetinių plombų dėka atkuriama dantų forma, dydis, spalva, skaidrumas (šiuolaikinių kompozitinių plombų tvirtumas, dilumas, spalva ir kitos savybės artimos danties audiniams).
  • Endodontinis gydymas. Endodontija – danties šaknies kanalų gydymas ir plombavimas. Kai infekcija nuo pažeisto danties vainiko pasiekia pulpą (nervą), kanalų gydymas yra neišvengiamas. Dantis pasidaro skausmingas, jautrus šalčiui ar karščiui, prasidėjus uždegiminiam procesui gali atsirasti patinimas. Tuomet dantų šaknų kanalai turi būti gydomi, siekiant išsaugoti infekcijos pažeistą dantį. Taip pat kanalus gali prireikti gydyti ir po traumos, nuskilus ar stipriai pažeidus dantį. Ištobulinus endodontinio gydymo metodus dantys šalinami vis rečiau.
  • Dantų karieso gydymas. Gydymas atliekamas pašalinant pažeistus danties audinius ir atstatant defektus plombinėmis medžiagomis.

Plombavimo tikslas:

  • Sustabdyti karieso plitimą;
  • Užkirsti kelią mikroorganizmų plitimui į pulpos ir į periapikalinius audinius;
  • Atstatyti danties anatominę formą;
  • Atstatyti estetinį vaizdą;
  • Atstatyti kontaktą su kaimyniniais dantimis.
  • Dantų protezavimas atliekamas esant pažeistiems danties audiniams, restauruojant didesnius defektus, dantims, kuriems tenka didelis kramtymo krūvis, keičiamos senos neestetiškos, netikslios restauracijos ir kt.

Jei turite klausimų - kreipkitės!

Marius Vasiliauskas

Odontologas

Nerijus Aleinikovas

Odontologas

Neringa Babelytė

Odontologė

Goda Usevičiūtė

Odontologė

Žemyna Aleinikovaitė

Odontologo padėjėja

Gabija Tamošauskienė

Burnos higienistė

Jurgita Lazauskaitė

Burnos higienistė

Giedrė Narsevičiūtė

Odontologė