I - V 7.00 - 19.00
VI 8.00 - 14.00
VII Nedirbame

Registruotis pas gydytoją


  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Odontologinės paslaugos

 

 

 


  UAB Šeimos klinikoje „Hiperika” įdiegtos naujausios  odontologinės technologijos, procedūros atliekamos naudojant sertifikuotas medžiagas, naudojamos aukščiausios kokybės plombos, kurios atitinka visus tarptautinius standartus.

 

Klinikoje dirba šie odontologai: Marius Vasiliauskas, Goda Usevičiūtė ir Nerijus Aleinikovas.

 

 

 

 

Klinikoje atliekamos šios odontologinės paslaugos:


Profilaktinės apžiūros ir konsultacijos

Jų metu nustatoma dantų, gleivinės, sąkandžio būklė, sudaromas gydimo planas, nustatoma preliminari gydymo kaina. Prieš gydymą gali būti skiriama profesionali burnos higiena (PBH), specialisto konsultacijos.

 

Estetinis plombavimas

Tai procedūra, reikalaujanti ypatingo kruopštumo, profesionalumo ir atidumo iš gydytojo. Tai greičiausias bei pigiausias danties audinius tausojantis dantų atstatymo metodas. Estetinio plombavimo metu galima atstatyti pakitusią dantų spalvą, panaikinti tarpus tarp dantų, atstatyti nudilusius, nuskeltus dantis. Šiuolaikinės estetinės odontologijos galimybės išties plačios – galima atstatyti vieną ar visus priekinius dantis, restauruoti krūminius dantis, suformuoti vageles, kauburėlius; uždaryti tarpus tarp dantų, išlyginti dantų lanką. Tiesiogiai restauruojant dantis kompozitinėmis medžiagomis dantys nėra šlifuojami, daugeliu atveju lieka gyvybingi, o estetinių plombų dėka atkuriama dantų forma, dydis, spalva, skaidrumas (šiuolaikinių kompozitinių plombų tvirtumas, dilumas, spalva ir kitos savybės artimos danties audiniams).

 

Endodontinis gydymas

Endodontija - danties šaknies kanalų gydymas ir plombavimas. Kai infekcija nuo pažeisto danties vainiko pasiekia pulpą (nervą), kanalų gydymas yra neišvengiamas. Dantis pasidaro skausmingas, jautrus šalčiui ar karščiui, prasidėjus uždegiminiam procesui gali atsirasti patinimas. Tuomet dantų šaknų kanalai turi būti gydomi, siekiant išsaugoti infekcijos pažeistą dantį. Taip pat kanalus gali prireikti gydyti ir po traumos, nuskilus ar stipriai pažeidus dantį. Ištobulinus endodontinio gydymo metodus dantys šalinami vis rečiau.

 

Dantų karieso gydymas

Gydymas atliekamas pašalinant pažeistus danties audinius ir atstatant defektus plombinėmis medžiagomis.

             Plombavimo tikslas:

                   • sustabdyti karieso plitimą;
                   • užkirsti kelią mikroorganizmų plitimui į pulpos ir į periapikalinius audinius;
                   • atstatyti danties anatominę formą;
                   • atstatyti estetinį vaizdą;
                   • atstatyti kontaktą su kaimyniniais dantimis.

 

Dantų protezavimas

Dantų protezavimas atliekamas esant pažeistiems danties audiniams, restauruojant didesnius defektus, dantims, kuriems tenka didelis kramtymo krūvis, keičiamos senos neestetiškos, netikslios restauracijos ir kt.

 

 

Nauja info iš Panevėžio teritorinės ligonių kasos:

https://ligoniukasa.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/gyventojams-1/gydymo-ir-sveikatos-prieziuros-paslaugos/odontologines-paslaugos/dantu-protezavimas/dantu-protezavimo-kompensuojamoji-suma.

 

 

 

 

 

 

 

 Pageidaujama išankstinė registracija
tel.: 8 389 72254, mob.: +370 614 10100

 


 

Profesionali burnos higiena

 

Profesionali burnos higiena: kas tai yra ir kodėl to reikia?



Kasdienė taisyklinga burnos higiena – dantų valymas bent du kartus per dieną su dantų šepetėliu ir pasta, kasdienis tarpdančių siūlo, esant poreikiui papildomų priemonių naudojimas, tokių kaip, pavyzdžiui, burnos skalavimo skystis, tarpdančių šepetėliai – svarbiausias dantų ligų profilaktikos būdas. Kruopšti ir nuolatinė dantų priežiūra sumažina ar net užkerta kelią dantų ėduonies, periodonto ligų (t.y. dantenų uždegimo (gingivito) ir periodontito („paradantozės“ atsiradimui), taip pat saugo nuo blogo burnos kvapo, prastos estetinės išvaizdos. Pagal statistinius duomenis dantų ėduonis ir apydančio ligos – labiausiai paplitusios odontologinės ligos: daugiau nei 90 proc. visų pasaulio žmonių turi ėduonies pažeistų dantų, o apie 80 proc. suaugusiųjų kenčia dėl gingivito sukeltų problemų.
Pagrindinė minėtų ligų atsiradimo priežastis – bakterinės dantų apnašos, kurios ant dantų ir kitų burnos ertmės paviršių kaupiasi kasdien ir nuolatos. Burna – viena iš gausiausiai mikroorganizmų sankaupų turinti vieta žmogaus organizme, todėl netinkama burnos higiena ar/ir veiksniai, skatinantys kauptis dantų apnašą, sudaro palankias sąlygas jiems daugintis ir sukelti įvairius dantų ir apydančio audinių pažeidimus.

Kas yra dantų apnašos?

Skiriama bakterinės ir baltosios apnašos (tai nėra maisto likučiai). Seilėse yra milijonai bakterijų, kurios greitai dauginasi ir ant dantų paviršiaus sudaro ploną bakterinių apnašų plėvelę. Šias apnašas galima aiškiai matyti, tik jas nudažius specialiomis dantų apnašą dažančiomis tabletėmis ar skysčiais (tai – dantų valymo kokybės savikontrolės priemonė; parduodama vaistinėse). Bakterines apnašos pašalinti galima tik valant dantis šepetėliu. Baltosios dantų apnašos – tai balkšvos arba gelsvos spalvos purios konsistencijos medžiaga, kuri prie dantų prisitvirtinusi silpnai, todėl gali pasišalinti valgant daug skaidulų turintį maistą ar skalaujant. Baltosios apnašos stiprina žalingą bakterinių apnašų poveikį, be to sukelia blogą burnos kvapą, neestetiškai atrodo.

Kas yra dantų akmenys?

Jeigu dantų apnašos nuolat blogai nuvalomos, tai ilgainiui (maždaug per 10 – 20 dienų) dėl seilėse esančių mineralinių medžiagų jos mineralizuojasi ir virsta kietais dantų akmenimis. Juose besikaupiantys toksinai, rūgštys ir bakterijos neigiamai veikia dantis, dantenas ir periodonto audinius ir taip sąlygoja gingivito, periodontito, o taip pat ir dantų ėduonies atsiradimą.
Kai kuriems žmonėms (apie 5 proc.) akmenys nesusidaro, 5 proc. jų susidaro labai daug, kitiems akmenų susidaro vidutiniškai. Vyrams akmenų susidaro daugiau ir greičiau. Akmenys kaupiasi ir vaikams, ir suaugusiesiems, pastariesiems per ilgesnį laiką jų susidaro daugiau. Akmenims atsirasti turi įtakos burnos ertmės higienos įgūdžiai, profesionalaus akmenų valymo dažnis. Taip pat geriamojo vandens, seilių ypatybės, sisteminės ligos, rūkymas, mitybos pobūdis (pvz., jei valgomas vien minkštas maistas, nekramtoma, akmenų susidaro daugiau).
Dažniausiai gingivitu susergama dėl dantų apnašų, akmenų. Taigi, dantų akmenys ne tik sukelia kariesą, bet taip pat ir dantenų uždegimą. Nors dantų akmenų sukeltas gingivitas gali būti paskatinamas įvairių veiksnių, pavyzdžiui, vaistų, hormoninių pokyčių (pvz. nėštumo, kontraceptinių priemonių, lytinės brandos), dantų akmenys visuomet būna pagrindinė priežastis, dėl kurios susergama gingivitu.
Akmenų susidarymo profilaktika – nuolatinis ir veiksmingas minkštųjų apnašų valymas. Priešingu atveju, jau susidariusius akmenis kokybiškai galima pašalinti tik atliekant profesionalią burnos higieną.

 

 

Dantų apnašos ir akmenys vienos iš gingivito susirgimo priežasčių

   
Kokie yra periodonto ligų (gingivito ir periodontito) požymiai?

Gingivitas (dantenų uždegimas) yra uždegiminė būklė, kuri apima tik dantenas. Tai – didžiausia ir dažniausiai pasitaikanti burnos higienos problema, kurią, de...ja, nedaugelis sergančiųjų gydo. Jo požymiai – dantenų paraudimas, patinimas, skausmas, kraujavimas (valant dantis šepetėliu, vėliau gali progresuoti iki savaiminio), nemalonus burnos kvapas. Dantenos paveiktos gingivito gali būti gydomos lengvai ir jos vėl tampa sveikos. Tereikia atlikti profesionalią burnos higieną (pašalinti visus dantų akmenis ir apnašas) ir pakoreguoti dantų valymo įgūdžius. Negydomas gingivitas gali progresuoti į periodontitą ir tapti netgi dantų netekimo priežastimi.
Periodontitas – tai uždegimas, kuris apima ne tik dantenas, tačiau ir periodonto audinius, kaulą (kuriame laikosi dantys). Iš pradžių pažeidžiami minkštieji periodonto audiniai: dantenos atsiskiria nuo danties, suardomi dantį prilaikantys periodonto raiščiai, susidaro vadinamoji „dantenų kišenė“. Vėliau, dėl uždegiminio proceso būklei progresuojant, aplink dantį ima „tirpti“ žandikaulio kaulas, dantis tampa paslankus, pradeda klibėti. Priešingai nei gingivito atveju, pažeidimų progresavimas gali būti tik sustabdomas, o pakitimai jau nebegrįžtami. Taigi, tinkamas gydymas daugeliu atvejų gali užtikrinti, kad toliau liga nesivystys ir paveiktas dantis ar dantys bus išgelbėti. Periodontito negydant, galutinis rezultatas – dantų netekimas.

 

 

Profesionali burnos higiena:

 

Norint išlaikyti dantis galimai geriausios būklės ir užkirsti kelią ligoms bei infekcijoms, profesionalią burnos higieną reikėtų atlikti 2 kartus per metus. Jei akmenys linkę kauptis, pacientas... daug rūko ar serga periodonto ligomis, tuomet patartina pas burnos higienistą apsilankyti ir dar dažniau, kas 3 – 4 mėnesius.
Burnos higienos procedūros metu pirmiausia šalinami dantų akmenys. Valymui naudojami specialūs rankiniai instrumentai ir ultragarsinis skaleris (kurio veikimo principas pagrįstas aparato generuojamais virpesiais, ko pasekoje akmenys nuo danties tiesiog nuskeliami). Po akmenų pašalinimo visų dantų visi paviršiai yra poliruojami abrazyvine pasta ir besisukančiomis guminėmis galvutėmis ar šepetėliais. Dantų paviršiai ne tik tampa lygūs, tačiau ir pabąla iki natūralios danties spalvos, nes taip nuvalomas ir nuo kavos, arbatos, raudono vyno, tabako (ir kt.) atsiradęs pigmentinis apnašas. Dar vienas galimas poliravimo ir pigmentinio apnašo šalinimo būdas – „Air-Flow” sistema (dantų paviršius nupurškiamas suspausto oro ir vandens su soda srove). Burnos higienos procedūros pabaigoje, esant poreikiui, taikomos fluoro preparatų aplikacijos, kurios stiprina danties audinius, padeda kovoti su padidėjusiu dantų jautrumu.
Burnos higiena dažniausiai atliekama vieno vizito metu (apie 1 val.), tačiau jei akmenų yra daug, o uždegiminė būklė – sunkesnė, procedūra atliekama per kelis kartus. Procedūra paprastai – neskausminga. Apsilankymo metu pacientas supažindinamas su esama burnos ertmės būkle, išaiškinama individualios ir profesionalios higienos reikšmė. Esant poreikiui, pacientui parodoma, kaip taisyklingai valytis dantis, tarpdančius, individualiai parenkamos burnos higienos priemonės.
Neatlikus profesionalios burnos higienos nerekomenduojama pradėti ortodontinio gydymo, protezavimo procedūrų, negalima atlikti tolimesnio kokybiško periodonto ligų gydymo. Gydytojui odontologui sunkiau gydyti dantų ėduonį bei jo komplikacijas, sudėtingiau užtikrinti atokiuosius gydymo rezultatus. Apskritai, nesveika burnos ertmė yra lyg atviras kelias infekcijoms ir gali būti neigiamai susijusi su bendra organizmo būkle. Taigi, kruopšti kasdienė ir reguliari profilaktinė burnos ertmės priežiūra – labai svarbus veiksnys mūsų sveikatai.


Po profesionalios burnos higienos Jus džiugins žvilgantys, natūraliai balti dantys, komforto ir švaros pojūtis burnoje.

 

                                                       Prieš                                          Po

 

 

Pageidaujama išankstinė registracija

tel.: 8 389 72254, mob.: +370 614 10100

 


 

Panoraminės ir dentalinės rentgeno nuotraukos

 

Skaitmeninė panoraminė rentgeno įranga PaX–i

 

Prieš kiekvieną odontologinę procedūrą ar chirurginę intervenciją reikalingas išsamus paciento ištyrimas. Tai padeda tiksliai nustatyti diagnozę, sudaryti tinkamiausią konkrečiam atvejui gydymo planą, kontroliuoti gydymo eigą, numatyti jo prognozę, rekomenduoti tinkamiausias burnos susirgimų profilaktikos priemones. Kartais gydytojui pakanka kruopščios paciento apžiūros, tačiau sudėtingesniais atvejais prireikia papildomų - rentgeno tyrimo metodų.

Mūsų klinikoje naudojama, rentgenologijos pionieriais save įvardinančios, kompanijos VATECH naujoji skaitmeninė PaX-i panoraminė rentgeno įranga, kuria atliekamos panoraminės nuotraukos. Ši įranga turi automatinę fokusavimo technologiją, kuri leidžia išvengti neteisingo pozicionavimo, ar esant netipiškam pacientų dantų lankui, rentgenologinio vaizdo klaidų. Moderni aparatūra leidžia itin kokybiškai atlikti tyrimą, todėl rentgenogramose matomi net patys mažiausi pakitimai ir pažeidimai. Vaizdas apdorojamas automatiškai ir fiksuojamas tik visiškai optimizuotas.

  

 

PaX–i panoraminis rentgeno aparatas

 

Panoraminio vaizdo privalumai: 

  • Platus veido kaulų ir dantų vaizdas vienoje rentgeno nuotraukoje.

  • Diagnostikos metodas pritaikytas įvairaus amžiaus pacientams. Programoje yra atskiri režimai, skirti atlikti tyrimą vaikams.

  • Maža paciento rentgenologinė apšvita. Skaitmeninė technologija leidžia  iki 70 % sumažinti rentgeno spindulių dozę (taip yra dėl to, kad rentgeno spindulių šaltinis tolygiai juda paciento veido atžvilgiu).

  • Tyrimas patogus pacientui (nereikia dėti filmutės į burną).

  • Galima atlikti nuotrauką net jei pacientas negali visai išsižioti.

  • Sutrumpėjęs laikas iki galutinio rentgeno vaizdo apdorojimo.

  • Patogus ir paprastas duomenų laikymas skaitmeninėje duomenų bazėje.

  • Gydytojas nuotrauką mato savo kompiuteryje, gali ją analizuoti naudodamas specialią svarbias detales išryškinančią programinę įrangą, atlikti labai tikslią ir greitą diagnozę, sudaryti gydymo planą.

  • Nuotrauką galima įrašyti į kompiuterinę laikmeną, atspausdinti, perduoti elektroniniu paštu.

 

Klinikoje esanti skaitmeninė panoraminė rentgeno įranga atitinka aukščiausius kokybės ir radiacinio saugumo reikalavimus.

 

Panoraminės rentgeno nuotraukos

 

Panoraminė rentgeno nuotrauka (ortopantomograma) - labai svarbi diagnostinė priemonė odontologijoje. Tai nuotrauka, apimanti visą burną ir aplinkui esančias sritis (apatinio žandikaulio sąnarius bei žandikaulių ančius (sinusus).

Panoraminės nuotraukos diagnostinė vertė gydytojui labai didelė, nes nei vienas kitas diagnostinis testas atskirai paimtas neduoda tiek daug informacijos apie paciento dantų ir burnos audinių būklę.

 

 

Panoraminę rentgeno nuotrauką būtina atlikti:  

  • Smilkininio apatinio žandikaulio sąnario būklei įvertinti.

  • Periodontologinei būklei įvertinti.

  • Planuojant 8-ų („protinių“) dantų gydymą.

  • Planuojant chirurgines operacijas (retinuoto ar „protinio“ danties rovimą, dantų implantaciją, kaulo augmentaciją).

  • Planuojant ortodontinį gydymą breketais.

  • Planuojant protezavimo darbus.

  • Norint nustatyti sunkiai lokalizuojamą danties skausmo šaltinį.

  • Bendrosios praktikos gydytojų odontologų kasdieniniame darbe sudarant gydymo planą, atliekant kompleksinį dantų gydymą, esant žandikaulių lūžiams ir kt.

 

 

Panoraminė rentgeno nuotrauka

 

 

Rentgenologiniai tyrimai

Kaina Eur

Panoraminė rentgeno nuotrauka

17

 

 

Dantų rentgeno aparatas Ergon-X HF

 

Klinikoje dantų rentgeno aparatu Ergon-X HF atliekamos dentalinės rentgenogramos. Dentalinė rentgenograma – paprastas, lengvai prieinamas ir informatyvus dantų ir aplink dantį esančių kietųjų audinių diagnostikos metodas. Šio neinvazinio tyrimo metu, naudojant didele skvarba pasižyminčius rentgeno spindulius, specialioje juostelėje ar elektroniniame daviklyje sukeliami tam tikri pokyčiai, kuriuos po atitinkamo juostelės ar daviklio apdorojimo galima matyti plika akimi. Dentalinė rentgenograma - saugus tyrimas, taikomas visose odontologijos srityse.

 

 

 

Dantų rentgeno aparatas Ergon-X HF

 

 

Dentalinės rentgeno nuotraukos

 

Dentalinės rentgeno nuotraukos atliekamos tada, kai reikia įvertinti 1-3 dantų būklę, patikslinti diagnozę, kontroliuoti gydymo eigą, prognozuoti tolimesnio gydymo taktiką ir vertinti gydymo rezultatus.

  

Dentalinė nuotrauka leidžia nustatyti: 

  • Šaknų kanalų ilgį, jų išsidėstymą.

  • Kaulinių kišenių gylį.

  • Danties karieso paplitimą ir kt.

 

  

Dentalinė rentgeno nuotrauka

 

 

Rentgenologiniai tyrimai Kaina Eur
Dentalinė rentgeno nuotrauka 7

 

 

Maloniai kviečiame visus, kuriems reikalinga atlikti panoraminę ar dentalinę nuotrauką, pasinaudoti mūsų teikiamomis paslaugomis.

 

Pageidaujama išankstinė registracija

tel.: 8 389 72254, mob.: +370 614 10100

 


 

Mokamos paslaugos

  

Profilaktiniai darbuotojų sveikatos patikrinimai  

 

Asmenys, norintys įsidarbinti ar dirbantys aplinkoje, kurioje galima profesinė rizika, privalo tikrintis sveikatą prieš įsidarbindami, o dirbdami – tikrintis periodiškai.

 

Profilaktiškai sveikatą tikrintis privalo ne tik kenksmingose ir pavojingose sąlygose, tačiau ir įvairiose paslaugų teikimo srityse dirbantys asmenys.

Privalomuosius darbuotojų sveikatos patikrinimus reglamentuoja LR įstatymai.

 

Privalomo profilaktinio sveikatos tikrinimo tikslas:

  • apsaugoti įsidarbinančių asmenų ir darbuotojų sveikatą nuo galimo profesinės rizikos veiksnių poveikio, siekiant išvengti traumų ar kitokio darbuotojo sveikatos pakenkimo;
  • įvertinti, ar efektyvios taikytos profesinės rizikos šalinimo ir mažinimo priemonės;
  • įvertinti, ar įsidarbinantys asmenys ir darbuotojai gali dirbti konkretų darbą konkrečiomis galimos profesinės rizikos sąlygomis;
  • siekti išvengti ar kuo anksčiau diagnozuoti profesines ligas.

 

Profilaktinių sveikatos tikrinimo tvarkoje yra nustatytos darbdavio, darbuotojo ir gydytojo pareigos.

 

Darbdavys:

Darbdavys tvirtina darbuotojų, kuriems privaloma pasitikrinti sveikatą, sąrašą ir sveikatos pasitikrinimų grafiką; su juo pasirašytinai supažindina darbuotojus ir kontroliuoja, kaip laikomasi šio grafiko. Siųsdamas asmenį tikrintis sveikatą darbdavys privalo išduoti ir pagal kompetenciją užpildyti privalomo sveikatos patikrinimo medicininės pažymos formą (F Nr. 047/a) (įsidarbinančiam) arba Asmens medicininę knygelę (F Nr. 048/a) (dirbančiajam). Asmens medicininėje knygelėje būtina nurodyti darbuotojo vardą, pavardę, darbo stažą pagal profesiją metais; kenksmingus darbo aplinkos veiksnius ir jų dydžius konkrečioje darbo vietoje; pavojingus darbus konkrečioje darbo vietoje. Atleidžiant darbuotoją iš darbo, darbdavys turi pasilikti F Nr. 048/a patvirtintą kopiją, o F Nr. 048/a originalą atiduoti darbuotojui, kuris įsidarbindamas privalo jį pateikti naujam darbdaviui. 

 

Darbuotojas:

Darbuotojo pareiga yra įmonėje nustatyta tvarka pasitikrinti sveikatą. Atsisakymas tikrintis sveikatą, kai tokie patikrinimai darbuotojui privalomi, yra šiurkštus darbo pareigų pažeidimas. Prieš privalomą profilaktinį asmens sveikatos tikrinimą, darbuotojas gydytojui turi pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, darbdavio užpildytą F Nr. 047/a arba F Nr. 048/a.

 

Gydytojas:

Gydytojas, patikrinęs darbuotojo sveikatą, į Asmens medicininę knygelę įrašo išvadą dėl darbuotojo profesinio tinkamumo: „dirbti gali“, „dirbti gali, bet ribotai“ (nurodant kaip) arba „dirbti negali“. Gydytojo įrašytos išvados yra privalomos darbdaviui ir darbuotojui.

 

Neeiliniai sveikatos tikrinimai.

Gydytojai, darbdaviui atstovaujantis ar jo įgaliotas asmuo turi teisę, nurodę priežastį, siųsti darbuotojus neeilinio sveikatos tikrinimo. Dėl tokio tikrinimo turi teisę kreiptis ir pats darbuotojas.

Dėl neįgaliųjų asmenų ar asmenų, netekusių dalies darbingumo galimybės dirbti konkretų darbą sprendžia šeimos medicinos paslaugas teikiantis, gavęs neįglumo ir darbingumo nustatymo tarnybos rekomendacijas ir atitinkamos profesinės kvalifikacijos gydytojo išvadą.

 

 

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 

 


Įveskite savo vardą ir pavardę:

Įveskite telefono numerį


(pvz:861234567)

Pasirinkite šeimos gydytoją:



Patikrinkite ar teisingi duomenys


Vardas, Pavarde:
Tel. numeris:
Šeimos gydytojas:
Pasirinkta diena: